Domov v klidu a bez stresu

Příprava domova na vánoční svátky je hlavně v rukou žen, ty se snaží, aby bylo všechno dokonalé a perfektní, a to i za cenu toho, že tomu obětují svůj volný čas, někdy dokonce pracují i dlouho do noci. Ale pokud se předvánočnímu stresu, milé dámy, chcete vyhnout, pak to letos zkuste trochu jinak. Hlavně v klidu a krok za krokem. Základem je začít včas a nenechávat všechno na poslední chvíli.
Na přípravu vám bohatě bude stačit jeden měsíc. Na zklidnění malých dětí v období čekání na Ježíška možná postačí starý dobrý čert a s ním samozřejmě Mikuláš a anděl. Kalendáře s čokoládičkami uvnitř, každý den jednu a do Štědrého dne to uteče jako voda.
vánoční stůl
Jestli má vaše rodina ráda perníčky, můžete s jejich pečením začít jako s prvním druhem cukroví, jenom uleželé jsou opravdu ty pravé. Je dobré mít také představu o tom, kolik toho budete péct co do množství a druhů.
Vánoční dárky můžete nakupovat už s předstihem, pokud vám přijde zbytečné zaobírat se tím už od podzimu, tak si alespoň udělejte bojový plán, tedy kolik peněz chcete utratit a komu co darujete, někdy je to to nejobtížnější. Potěšit můžete i svým vlastnoručně zhotoveným výrobkem.
Doba do vánoc se pomalu ale jistě označuje počtem zapálených svící na adventním věnci. První adventní neděli by už měl být domov vyzdoben vánočními dekoracemi a měl by dýchat tou pravou předvánoční atmosférou.
holčička u dárků
A také je nejvyšší čas začít s předvánočním úklidem. Nesnažte se za každou cenu to strhnout během dvou dnů, rozplánujte si to na několik dnů, ono umýt všechna okna, dveře, vysmýčit každý koutek velká zábava zrovna není, je důležité, ať máte také trochu odpočinku.
Cukroví plňte a zdobte těsně před samotnými vánocemi, nezapomeňte upéct i pravou domácí vánočku, nákup vánočního stromku nechte na muži.
Polévku nebo bramborový salát můžete připravit před samotným Štědrým dnem, odleželý salát je daleko lepší než ten čerstvě udělaný.
A pak už si jen užijte krásné vánoce.